Cevaplandı Bilgilendirme emailleri gönderilmiyor

Konusu 'OpenCart Soru-Cevap' forumundadır ve iceberk tarafından 28 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. iceberk

iceberk

Beğenilen Mesaj:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba,

Birkaç ay önce hostumuzu değiştirdik. Bu zamana kadar farkına varmamışız ancak şöyle bir sıkıntımız var;

Yeni müşteri kaydı ve yeni sipariş bilgilendirmeleri ile iletişim sayfasından gönderilen formlar yönetici mailimize gönderiliyor. Ancak müşterilere herhangi bilgilendirme maili gitmiyor. Kullandığım ayarlarda herhangi bir değişiklik yapılmadı host değiştirilirken. Host firması phpmail ayarları göndermiş ancak bununla ilgili düzenleyebileceğim bir dosya var mı bilmiyorum.

Bu sorun neden olabilir?

2. nahita

nahita

Beğenilen Mesaj:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    stmp mail kullanın bence.

3. iceberk

iceberk

Beğenilen Mesaj:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    nahita merhaba,

smtp yaptım ben de sonra. Bu sefer mailler gidiyor ancak iletişim sayfasından form çalışmıyordu. Yani gönder tuşuna bastıktn sonra sadece beyaz sayfa geldi. Hataları açtım, gördüğüm hata şuydu;

Error: E-Mail from required! in /home/h27540/public_html/vqmod/vqcache/vq2-system_library_mail.php on line 308

Ben de araştırarak ve deneyerek çözüme ulaştım, belki başkaları da faydalanır diye yazıyorum.

catalog/controller/information/contact.php dosyasında;

$mail->setFrom($this->request->post['email']);

satırını aşağıdaki ile değiştirince çözüldü;

$mail->setFrom($this->config->get('config_email'));

Teşekkürler

4. nahita

nahita

Beğenilen Mesaj:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    sorunu çözmene sevindim. Çözümünü burada yazmana daha da sevindim. Aynı problemle karşılaşanlara yol gösterir.

5. hakan60

hakan60

Beğenilen Mesaj:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Warning: fsockopen(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in public_html/system/library/mail.php on line 168Warning: fsockopen(): unable to connect to :587 (php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known) in /public_html/system/library/mail.php on line 168Notice: Error: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known (0) in /public_html/system/library/mail.php on line 171

Bu Hatayı Almaktayım.

Sayfayı Paylaş